ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ ДЛЯ УЧНІВ (ВИХОВАНЦІВ) ХМЕЛЬНИЦЬКОГО СПОРТИВНОГО ЛІЦЕЮ:
переглянути документ
а
Поради здобувачам освіти
в екстремальних ситуаціях і запобігання виникнення стресу
- Опанування себе в екстремальній ситуації і запобігання виникненню ефекту самопідтримки стресу допомагають прийоми самоконтролю.
- Песимістичні думки посилюють стрес, і тому важливо навчитися змінювати їх на позитивні.
- Позитивне (оптимістичне) мислення послаблює емоційне напруження, допомагає знайти ефективне рішення і діяти відповідно до обставин.
- Формула позитивного мислення дає змогу налаштуватись на успіх, докласти зусиль для цього досягнення, а в разі невдачі - не впадати у відчай, паніку, зневіру.
Спробуйте один з методів "заземлення".
Ось деякі з них:
- Занурте ваші руки у воду: спочатку теплу, потім холодну; а після — навпаки;
- Насолоджуйтеся улюбленою їжею або напоєм. Спробуйте відчути всю повноту і відтінки смаку, а також запах;
- Потримайте в руці кубик льоду — зосередьтеся на тому, що ви відчуваєте, коли він починає танути;
- Спробуйте відчути кожну частину свого тіла — від голови до кінчиків пальців: станьте навшпиньки, розімніть шию, руки, плечі. 5. Прислухайтеся до себе, відчуйте вагу одягу, волосся на своїй голові, серцебиття; опишіть, що вас оточує: Довідайтеся найменші деталі; каталогізуйте, що бачите навколо, використовуючи всі п'ять відчуттів;
- Знайдіть свою "якірну фразу" і проговоріть її. Це щось просте — наприклад, назвіть: ваше повне ім'я, вік, місто проживання, день тижня і місяць, точний час і те, чим ви зараз зайняті. "Якірна фраза" може використовуватися кожен раз, коли ви відчуваєте паніку і тривогу.
Також поговоріть з кимось, кому ви можете довіряти. Розкажіть, що ви тільки що пережили панічну атаку; поясніть, як в майбутньому вони можуть її розпізнати і як би ви хотіли, щоб вам допомогли.
а